Płyta dachowa była początkiem dzisiejszej różnorodności produktów i kolorów. Przez lata w zakładach produkcyjnych w Marktl w Austrii oraz w Wasungen w Niemczech powstało blisko 4000 różnych produktów. W latach 60-tych wyprodukowano pierwsze rynny, zaś w latach 70-tych, dzięki technice „coil coating”, znakiem firmowym była już nie tylko trwałość, ale również atrakcyjny wygląd. Wraz z rozwojem „dachówki łupkowej” w latach 80-tych i „rombu” w latach 90-tych „krok po kroku” dokonało się przejście z płyty dachowej na system dachowy i fasadowy. Gdy w roku 2010 na rynek wprowadzono nową matową powłokę, nagle wzrosło zainteresowanie architektów i projektantów. Obecnie produkty PREFA znajdują zastosowanie nie tylko przy budowie i renowacji klasycznych domów jednorodzinnych, ale również w najbardziej wymagających warunkach, jak w przypadku schronisk górskich, zabytków i nowych projektów architektonicznych na całym świecie.

Najpopularniejsze produkty PREFA:

DACHÓWKA KLASYCZNA

Ważące zaledwie 2,3 kg/m² dachówki klasyczne PREFA zaliczają się do najlżejszych, a przy tym najbardziej wytrzymałych materiałów dachowych, jakie istnieją.

 

ROMB FASADOWY

Idealne połączenie stylistyki i użyteczności: elewacje z rombów ściennych odznaczają się harmonijną grą światła i cienia, a w dodatku są bardzo odporne.

SYSTEMY RYNNOWE

Dzięki sprawdzonej metodzie uszlachetniania powierzchni rynny okrągłe i kwadratowe Prefa pozostają przez wiele lat sprawne i zachowują estetyczny wygląd.