FCB Ceramika jest wiodącą marką ceramicznych akcesoriów dachowych, które znajdują zastosowanie na połaciach dachowych wraz z dachówkami ceramicznymi producentów o zasięgu globalnym. FCB Ceramika charakteryzuje się elastycznością produkcji i wykonawstwem ceramiki na potrzeby renowacji zabytków. Tu nie ma rzeczy niemożliwych!

 

 

Jeśli Wybrałeś już dachówkę – wybierz akcesoria od polskiego producenta.
Nasze akcesoria ceramiczne wraz z dowolnie wybranymi dachówkami, jakie są dostępne w Polsce tworzą kompletny system umożliwiający budowę dachu czyniąc go bezpiecznym i trwałym. Setki detali ceramiki dachowej w niewyczerpanej gamie kolorystycznej dostępne są w sieci hurtowni w całej Polsce. Oprócz akcesoriów dachowych FCB Ceramika oferuje akcesoria ozdobne, akcesoria ogrodzeniowe oraz akcesoria na specjale, indywidualne zamówienie, a także usługi odtwarzania elementów ceramiki dachowej.

 

 

Elastyczność i jakość FCB Ceramika nie mają precedensu na polskim rynku ceramiki dachowej.
Niezależne badania prowadzone w renomowanych laboratoriach, jak niemiecki Keramik Institut GmbH oraz angielski Ceram potwierdzają wysoką mrozoodporność, sięgającą aż 600 cykli i niską nasiąkliwość. Marka FCB posiada certyfikaty, które potwierdzają najwyższą jakość wykonania.
Posiadamy nowoczesne laboratorium, gdzie prowadzimy badania nad naszymi wyrobami i, gdzie preparowana jest glina z najlepszych złóż wielkopolskich.

Firma FCB Ceramika od dnia powstania w 1989 r. wyprodukowała i sprzedała w kraju i zagranicą setki milionów elementów ceramicznych. Nasze ceramiczne akcesoria i ozdoby dachowe możecie Państwo znaleźć niemalże na każdym dachu w Polsce, zaś ceramiczne kształtki ogrodzeniowe na większości ogrodzeń ceramicznych.

 

FCB Ceramika jest polską firmą z rodzinnymi tradycjami.

Nasza odpowiedzialność za jakość wyrobów gwarantowana jest najwyższym zabezpieczeniem – majątkiem rodzinnym, osobistym. Zaufały nam światowe korporacje i klienci indywidualni. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, służymy fachową radą i pomocą. Dbamy zarówno o obsługę, jak i jakość naszych produktów.

Dzięki temu, nasze wyroby są także obecne za granicą – na rynkach UE, Wielkiej Brytanii i USA.

 

 

Od pokoleń tworzymy unikalną ceramikę. SPRAWDŹ WIĘCEJ O MARCE FCB >>

 

 

Dachówki ręcznie formowane

Dzieje świata zmieniają losy ludzi, ale ich dzieła pozostają na wiele pokoleń. Uratowana od zapomnienia ostrzeszowska fabryka wyrobów ceramicznych jest tego przykładem. Jej budowa rozpoczęła się pod koniec XIX wieku. Korzystając z niezwykle bogatych, słynnych na Europę złóż iłów pstrych, wytwarzała cegły i dachówki ceramiczne. Ocalona od upadku i zapomnienia, reaktywowana na początku milenium, dała początek ekskluzywnej marce ręcznie wytwarzanych dachówek ceramicznych Heritage.

Prapoczątkiem wszystkiego było powołanie firmy rodzinnej, której ambicją, od samego początku, było tworzenie ceramiki dachowej oraz na potrzeby renowacji zabytków – takiej która będzie nie tylko konkurować swoją jakością z dojrzałymi markami światowymi, ale będzie także charakteryzowała się wyjątkową estetyką. Dzisiaj, jako nieliczni w Europie na tak dużą skalę, w taki sposób i w takiej jakości fabryka dostarcza dachówkę wymagającym odbiorcom i miłośnikom tradycyjnej architektury.

Marka HERITAGE oferuje ręcznie formowane dachówki ceramiczne HERITAGE oraz SETTLER. Są to dachówki o niezwykłym kształcie oraz designie, nawiązującem do tradycyjnych dachówek sprzed lat. To doskonały produkt do renowacji budynków zabytkowych, a także dla budowli, którym chcemy nadać rustykalnego charakteru z nowoczesnym zacięciem. Prócz dachówek w ofercie znajduje się pełna gama dodatków i akcesoriów ceramicznych.

 

HERITAGE

 

SETTLER

 

SPRAWDŹ WIĘCEJ NA >>

 

 

Akcesoria dachowe

FCB oferuje szeroką gamę akcesoriów dachowych dostosowanych do niemal wszystkich produktów wiodących producentów dachówek ceramicznych m.in. Creaton, Meyer-Holsen, Braas, Wienerberger, Tondach, Bogen, Roben, Nelskamp, Erlus czy Jacobi.

 

 

SPRAWDŹ WIĘCEJ NA >>

 

 

Akcesoria dekoracyjne, ogrodzeniowe

Poza akcesoriami dachowymi takimi jak gąsiory, trójniki czy kominki wentylacyjne FCB oferuje niezwykle szeroką gamę ozdób dachowych, wykończeń ceramicznych ogrodzeń, a także elementów do pokryć historycznych.

 

 

 

SPRAWDŹ WIĘCEJ NA >>

 

 


Płytki ręcznie formowane

Płytki ceramiczne Heritage mają wszystko, by spełnić Twoje oczekiwania i marzenia o idealnym wystroju wnętrza. Pełne wzorów, kształtów i kolorów… ale to nie one stanowią o ich prawdziwej wartości. To magia miejsca, w którym są wypalane, potęga tradycji, którym pozostają wierne oraz pasja ludzi, wkładających całe swoje serce w ich wykonanie. Dzięki nim możemy z dumą zaprezentować owoce naszej pracy

 

ZOBACZ WIĘCEJ NA >>

Piece ceramiczne

Dawny wygląd pieca i wydajna technologia ogrzewania zostały odtworzone w najdrobniejszych szczegółach w ostrzeszowskiej kaflarni, gdzie od pokoleń wypalana jest ceramika architektoniczna. Piece kaflowe Heritage są dziełem pasjonatów ceramiki. Praca rąk, w którą włożono wiele serca, sprawia, że każdy piec jest wyjątkowy. Współpraca rzemieślników i artystów przyniosła efekty niezwykłej urody. Powrót do lat świetności kafli wyciskanych z masy szamotowej przybliża powolną atmosferę tamtych czasów.

 

 

 

ZOBACZ WIĘCEJ NA >>

 

 

Tynki gliniane

W naszych gotowych do użycia tynkach znalazły się tylko i wyłącznie glina, piasek oraz w zależności od potrzeb uzyskania odpowiedniej faktury słoma, wióry drewniane, dodatki mineralne, itp. Sama glina natomiast składa się z mułku (pyłu piaskowego), piasku i żwiru różnej granulacji oraz iłu jako spoiwa – wszystko to daje nam natura, nawet barwę.

 

 

 

 

ZOBACZ WIĘCEJ NA >>