Cembrit

Poznaj informacje i produkty firmy Cembrit

Cembrit jest częścią Cembrit Holding A/S - europejskiego lidera w produkcji materiałów budowlanych. Holding dostarcza włókno-cementowe materiały budowlane stosowane do wykończenia dachów, elewacji zewnętrznych oraz ścian wewnętrznnych.

Cembrit istnieje na polskim rynku budowlanym od 1968 roku – wcześniej pod nazwą Izopol. Firma jest skoncentrowana na produkcji włókno-cementowych płyt falistych oraz akcesoriów wykończeniowych stając się największym producentem i liderem na rynku Polskim w tej branży oraz jednym z głównych centrów produkcyjnych Holdingu. Obecnie Cembrit Polska zatrudnia około 220 osób a obroty firmy wynoszą kilkadziesiąt milionów PLZ.

Produkty, oferowane przez Cembrit są wykorzystywane jako pokrycia dachowe i fasadowe - nieważne jaki charakter mają budynki. Materiały dostosowane do indywidualnych rozwiązań sprawiają, iż rozpiętość zastosowań sięga od budynków mieszkalnych i obiektów reprezentacyjnych przez budynki użyteczności publicznej do budynków użytkowych, gospodarczych i przemysłowych.

Na rynku polskim Cembrit oferuje System dachowy EuroFala jako uniwersalne pokrycie dachowe, płytki dachowe Quadra, Diamond oraz Bobrovka przeznaczone do wykańczania dachów i elewacji budynków mieszkalnych, reprezentacyjnych i zabytkowych, płyty płaskie elewacyjne URBANNATURE oraz płyty płaskie wewnętrzne użytkowe wykorzystywane do łazienek i pomieszczeń.

Źródło: www.cembrit.pl