Dachówka Bogen

Poznaj informacje i produkty firmy Bogen

Najwyższa jakość, niemiecka precyzja i zadowolenie inwestorów na całym świecie – niemiecka firma Bogen to producent dachówek ceramicznych, który działa na rynku od 1899 roku. Ponad sto lat doświadczenia i nieustanne poszerzanie asortymentu sprawiło, że marka Bogen jest jedną z najbardziej rozpoznawanych na świecie.

Początki marki sięgają 1899 roku, gdy powstała Bawarska Fabryka Wyrobów Ceramicznych Bogen. Właścicielami byli trzej przemysłowcy z Saksonii, którzy kupili starą cegielnię od miejscowego gospodarza. Z biegiem lat ze starej cegielni rozwinęło się doskonale prosperujące przedsiębiorstwo. Znaczący był rok 1920, w którym zakupiono nowe maszyny i znacznie unowocześniono hale produkcyjne. Piętnaście lat później, gdy firma cieszyła się już renomą na niemieckim rynku, został wydany pierwszy katalog z produktami marki Bogen. Dachówka Bogen jest produkowana do dziś i od pokoleń cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród inwestorów na całym świecie.

Kolejny skok przełomowy to rok 1990 – wtedy firma wybudowała trzeci zakład, wyposażony w specjalne piece tunelowe, w których dachówki wypalane są w pojedynczych kasetach. Nowoczesny piec znacznie poszerzył możliwości produkcyjne – niedługo później firma zaczęła wytwarzać oczyszczoną, szlachetną ceramikę. W 1999 roku firma obchodziła okrągłą, setną rocznicę istnienia. Z tej okazji w Zakładzie Dodatków Ceramicznych zainstalowano najnowocześniejsze roboty. W 2006 roku Zakłady Bogen weszły w skład niemieckiego koncernu Wienerberger Deutschland, zrzeszającego wyłącznie najlepsze marki.

Potwierdzenie jakości

Marka Bogen nie byłaby tak chętnie wybierana, gdyby nie wysoka jakość wszystkich produktów, jakie schodzą z linii produkcyjnych bawarskich zakładów. Wszystkie produkty poddawane są nieustannej kontroli zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Kontrolę zewnętrzną prowadzą niezależne instytucje kontrolne. Choć europejskie przepisy kontroli jakości są coraz luźniejsze, niemieckie fabryki nadal stosują własne, wyśrubowane przepisy.

Wieloletnia gwarancja

Dachówki ceramiczne marki Bogen cieszą się ogromnym uznaniem wśród inwestorów. Doskonale sprawdzają się na każdym dachu. Szeroki wybór wzorów i kolorów sprawia, że dachówki można idealnie dopasować do indywidualnych potrzeb. Bogen, sztandarowe dachówki marki to połączenie klasycznej elegancji, wysokiej jakości wykonania oraz wytrzymałości, na która producent daje aż 30 lat gwarancji.

Szeroki wybór

Niemieckia dachówka Bogen dostępna jest w wielu polskich składach budowlanych. Wybierając niemiecką markę można mieć pewność, że położone na dachu stworzą estetyczne pokrycie, które odznaczać się będzie najwyższą szczelnością i trwałością. Dachówki powstają w zaawansowanym procesie technologicznym, który łączy w sobie tradycyjne metody wypalania dachówek z innowacyjnymi sposobami ich wzmacniania i utrwalania. Wszystkie dachówki producenta dostępne są w różnych kształtach i w szerokiej gamie kolorystycznej. Warto wybrać wśród nich coś idealnego na swój dach.

Gdzie kupić produkty Bogen - lista punktów PHD

Małopolskie

ul.Krakowska 142, 33-100 Tarnów
Tel. (14) 633 17 18
Fax (14) 633 17 18
»

Mazowieckie

ul. Płochocińska (wiazd od ul. Kobiałka), 03-044 Warszawa
Tel. (22) 814 00 13, kom. 506 107 228
»

śląskie

Pszczyńska 46, 44-240 Żory
Tel. 724220224
»